Bystření rozumu
Vypočítej příklady. Jejich výsledky sčítej. Nejprve první čtyři příklady, poté druhé čtyři.
Pět mýdel stálo 96,50 Kč. Zač bylo jedno mýdlo?
Dvě pasty na zuby jsou za 48,60 Kč. Kolik Kč stojí 4 pasty?
Krém na ruce se prodává za 36,80 Kč. Kolik zaplatíš za 5 stejných krémů?
100 g prášku k namáčení prádla stojí 7,90 Kč. Urči cenu 500 g tohoto prášku.
Vitamínový nápoj byl nejprve zlevněn o 4,20 Kč, potom ještě o 3,80 Kč. Kolik Kč činila sleva?
10 kg okurek je za 135 Kč. Zač je jeden kilogram?
Zlevněné zboží stálo 87,80 Kč, sleva činila 18,70 Kč. Kolik stálo zboží před slevou?
1 kg cukru stál 26,20 Kč Zaokrouhli cenu na celé Kč.
Součet výsledků prvních čtyř příkladů:
Součet výsledků druhých čtyř příkladů:
Zkontrolovat
OK